tr
en
KÜTÜPHANEMİZİ TANIYALIM
ÜYELİK
S.S.S
KULLANIM ŞARTLARI
KÜTÜPHANE SAATLERİ
Hafta İçi :
09:00 - 24:00
Hafta Sonu :
09:30 - 22:00
ProQuest Doktora ve Master Tez Veritabanı
ProQuest-Dissertations-Theses-Global
 
 
 
erişim adresi
 
uzaktan erişim bilgileri
Kullanıcı adı olarak Milli Kütüphane üye numaranızı ve şifre olarak da doğum tarihinizi sayı ile günayyıl (Örn: 30 Aralık 1982 doğumlu iseniz: 30121982) olarak giriniz. Eğer e-devlet üzerinden üyelik işleminizi gerçekleştirdiyseniz e-postanıza gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
kısacaProquest Dissertations and Theses Global (Doktora ve Master Tezleri)

Kapsamı multi-displiner olan PQDT Global, yüksek lisans tezleri ve doktora tezleri olmak üzere toplam yaklaşık 1.5 milyon tam metin araştırma tezine PDF formatında erişim sağlar. Abstract (Özet) tezlerle birlikte PQDT'deki tez sayısı 3 milyonu bulunmaktadır. Önde gelen uluslararası 700’den fazla üniversite ve araştırma kuruluşu tezlerini PQDT ile yayınlamaktadır.

Her yıl ortalama 15.000 Tez eklenmektedir. Dünya genelinde 3.000, Türkiye’de ise 60’ın üzerinde üniversitede kullanılmaktadır.Tam metin tezlerin geneli 1997 yılından günümüze kadar yayınlanmış tezlerdir. Dünyanın her tarafından 1743'ten günümüze milyonlarca aranabilir tez bibliyografik künyesi bulunmaktadır. Eski lisans çalışmaları ile ilgili güçlü bir geriye dönük tam metin kapsam sunmaktadır.

Doktora ve master tezlerinin özet bilgilerini ve ilk 24 sayfasını görebilme imkanı sağlayan "ProQuest Dissertations and Theses Global" dünyanın en kapsamlı tez ve bitirme ödevi koleksiyonudur. Temmuz 1980'den beri yayımlanan her tez yazarı tarafından kaleme alınmış 350 kelimelik bir özet içermektedir. 1988'den beri yayınlanan master tezleri 150 kelimelik özet içermektedir.

 
3 milyon abstract, 1.5 milyon tam metin tez
 
veritabanı konu başlıkları
İşletme ve Ekonomi
Medikal
Bilim
Teknoloji
Tarım
Sosyal Bilimler
Sanat
Beşeri Bilimler
​​